Snadno dostupné informace z našich stránek.
Umístění: městys Stařeč, Jakubské náměstí 62 (vstup do ordinace obvodního lékaře)
Návod k použití: https://www.youtube.com/watch?v=aQKT6zkTjak
O AED
AED – Automatický externí defibrilátor - je sofistikované zařízení, které umožňuje na základě automatické analýzy EKG instruovat pomocí zřetelných vizuálních a hlasových pokynů krok za krokem laického zachránce k provedení bezpečné a účinné první pomoci - resuscitace s podáním defibrilačního výboje při zástavě srdce.
Denně zemře pouze v České republice přibližně 100 lidí na náhlou zástavu srdce. Zemřou doma, v zaměstnání, při sportu, či zábavě. Je zcela lhostejné, zda je člověk zdravý, nemocný, obézní, hubený, kuřák či nekuřák. K zástavě srdce dochází bez přechozího varování a může postihnout i zcela zdravého člověka.
Náhlá zástava krevního oběhu je u dospělých nejčastěji způsobena komorovou fibrilací (míháním) srdce nebo komorovou tachykardií, kterou je nutno co nejdříve léčit defibrilací – elektrickým výbojem. Včasná defibrilace je léčebným zásahem a v praxi výrazně napomáhá přežití osob postižených náhlou oběhovou zástavou. Včasnost provedení defibrilace zásadně ovlivňuje šanci na přežití postiženého. Ve snaze umožnit včasnou defibrilaci co největšímu počtu postižených byly vyvinuty AED - automatizované externí defibrilátory, které může snadno použít i laik.
Jestliže AED - automatizovaný externí defibrilátor detekuje rytmus vhodný k defibrilaci, nabije se a vyzve zachránce, aby pouhým zmáčknutím tlačítka na přístroji vyslal defibrilační výboj. AED vede tedy zachránce krok za krokem pomocí zvukových nebo obrazových povelů po celou dobu resuscitace až do příjezdu záchranných složek. Zaznamenává a analyzuje srdeční rytmus a dává jasné a klidné pokyny – od upevnění elektrod na tělo pacienta až k defibrilaci – podání výboje.
Teplý říjen - studený listopad.
Studený listopad - zelený leden.